Delevan 1812R-562G
Part No.:
1812R-562G
Description:
FIXED IND 5.6UH 427MA 1.1OHM SMD
Shipping
1812R-562G Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
427 mA
DC Resistance (DCR):
1.1Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
33MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.190" (4.83mm)