Delevan 1812R-274G
Part No.:
1812R-274G
Description:
FIXED IND 270UH 129MA 12 OHM SMD
Shipping
1812R-274G Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
270 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
129 mA
DC Resistance (DCR):
12Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.190" (4.83mm)