Delevan 1812R-272G
Part No.:
1812R-272G
Description:
FIXED IND 2.7UH 517MA 750MOHM SM
Shipping
1812R-272G Information
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
517 mA
DC Resistance (DCR):
750mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.190" (4.83mm)