Delevan 1812R-271F
Part No.:
1812R-271F
Description:
FIXED IND 270NH 668MA 450MOHM SM
Shipping
1812R-271F Information
Material - Core:
Iron
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±1%
Current Rating (Amps):
668 mA
DC Resistance (DCR):
450mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
300MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.190" (4.83mm)