Knowles Syfer 1812J5000104KXT
Part No.:
1812J5000104KXT
Description:
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
Shipping
1812J5000104KXT Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)