Knowles Syfer 1812J4K00102MXT
Part No.:
1812J4K00102MXT
Description:
CAP CER 1000PF 4KV X7R 1812
Shipping
1812J4K00102MXT Information
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4000V (4kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)