Knowles Syfer 1812J2K00103KXT
Part No.:
1812J2K00103KXT
Description:
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1812
Shipping
1812J2K00103KXT Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)