KYOCERA AVX 1812AC223KAT1A
Part No.:
1812AC223KAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1812
Shipping
1812AC223KAT1A Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)