Delevan 1812-823J
Part No.:
1812-823J
Description:
FIXED IND 82UH 169MA 7 OHM SMD
Shipping
1812-823J Information
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
169 mA
DC Resistance (DCR):
7Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)