Delevan 1812-392J
Part No.:
1812-392J
Description:
FIXED IND 3.9UH 472MA 900MOHM SM
Shipping
1812-392J Information
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
472 mA
DC Resistance (DCR):
900mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
40MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)