Delevan 1812-222J
Part No.:
1812-222J
Description:
FIXED IND 2.2UH 535MA 700MOHM SM
Shipping
1812-222J Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
535 mA
DC Resistance (DCR):
700mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
55MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)