Delevan 1641R-824J
Part No.:
1641R-824J
Description:
FIXED IND 820UH 80MA 13 OHM TH
Shipping
1641R-824J Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
80 mA
Current - Saturation (Isat):
45mA
DC Resistance (DCR):
13Ohm Max
Q @ Freq:
60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
4.2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)