Delevan 1641R-823J
Part No.:
1641R-823J
Description:
FIXED IND 82UH 186MA 2.44 OHM TH
Shipping
1641R-823J Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
186 mA
Current - Saturation (Isat):
140mA
DC Resistance (DCR):
2.44Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
10.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)