Delevan 1641R-473H
Part No.:
1641R-473H
Description:
FIXED IND 47UH 200MA 2.11 OHM TH
Shipping
1641R-473H Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
200 mA
Current - Saturation (Isat):
175mA
DC Resistance (DCR):
2.11Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
27MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)