Delevan 1641R-333J
Part No.:
1641R-333J
Description:
FIXED IND 33UH 248MA 1.37 OHM TH
Shipping
1641R-333J Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
248 mA
Current - Saturation (Isat):
190mA
DC Resistance (DCR):
1.37Ohm Max
Q @ Freq:
45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
34MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)