Delevan 1641R-331J
Part No.:
1641R-331J
Description:
FIXED IND 330NH 800MA 130MOHM TH
Shipping
1641R-331J Information
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
800mA
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
46 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
250MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)