Delevan 1641R-223J
Part No.:
1641R-223J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Description:
FIXED IND 22UH 295MA 960 MOHM TH
Shipping
1641R-223J Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
1641R
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
295 mA
Current - Saturation (Isat):
220mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
960mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
41MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)