Delevan 1641R-221J
Part No.:
1641R-221J
Description:
FIXED IND 220NH 1.12A 67 MOHM TH
Shipping
1641R-221J Information
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.12 A
Current - Saturation (Isat):
1.12A
DC Resistance (DCR):
67mOhm Max
Q @ Freq:
49 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
250MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)