Delevan 1641R-154J
Part No.:
1641R-154J
Description:
FIXED IND 150UH 143MA 4.1 OHM TH
Shipping
1641R-154J Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
143 mA
Current - Saturation (Isat):
90mA
DC Resistance (DCR):
4.1Ohm Max
Q @ Freq:
55 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
8.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)