Delevan 1641R-123J
Part No.:
1641R-123J
Description:
FIXED IND 12UH 205MA 2 OHM TH
Shipping
1641R-123J Information
Material - Core:
Iron
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
205 mA
Current - Saturation (Isat):
205mA
DC Resistance (DCR):
2Ohm Max
Q @ Freq:
55 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
44MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)