Delevan 1641-684J
Part No.:
1641-684J
Description:
FIXED IND 680UH 84MA 11.8 OHM TH
Shipping
1641-684J Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
84 mA
Current - Saturation (Isat):
50mA
DC Resistance (DCR):
11.8Ohm Max
Q @ Freq:
60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
4.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)