Delevan 1641-681J
Part No.:
1641-681J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Description:
FIXED IND 680NH 430MA 450MOHM TH
Shipping
1641-681J Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
1641
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
430 mA
Current - Saturation (Isat):
430mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
450mOhm Max
Q @ Freq:
42 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
190MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)