Delevan 1641-224J
Part No.:
1641-224J
Description:
FIXED IND 220UH 130MA 5 OHM TH
Shipping
1641-224J Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
130 mA
Current - Saturation (Isat):
80mA
DC Resistance (DCR):
5Ohm Max
Q @ Freq:
55 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
7.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)