Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 156644 |
| Manufacturer | Beyond LED Technology |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Product Status | Active |
| Illumination Color | - |
| Luminous Flux | 3000lm |
| Length | 4.41" (112.0mm) |
| Profile (W x H) | 8.27" W x 5.91" H (210.1mm x 150.1mm) |
| Power - Rated | - |
| Voltage - Supply | 120 ~ 347VAC |
| Features | Dimmable |
| Housing Material | Aluminum (Al) |
| Rated Life | - |
| Termination Style | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 40°C |
| Ingress Protection | - |
| Lens Type | Flat |
| Approval Agency | ES, ETL |
The following parts include "156644" in Silicon Labs 156644.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.