WLS15CDW0640DSQP.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | WLS15CDW0640DSQP |
| Manufacturer | Banner Engineering Corporation |
| Series | WLS15 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Illumination Color | White, Cool |
| Luminous Flux | 700lm |
| Length | 25.20" (640.0mm) |
| Profile (W x H) | 1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm) |
| Power - Rated | - |
| Voltage - Supply | 12 ~ 24VDC |
| Features | Cascadable, Dimmable |
| Housing Material | Aluminum (Al) |
| Rated Life | - |
| Termination Style | Cable with Connector (M12) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |
| Ingress Protection | IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Lens Type | Flat, Diffused |
| Approval Agency | CE, cULus |
The following parts include "WLS15CDW0640DSQP" in Silicon Labs WLS15CDW0640DSQP.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.