Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 156247-1 |
| Manufacturer | Beyond LED Technology |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Product Status | Active |
| Illumination Color | - |
| Luminous Flux | 7800lm |
| Length | 93.83" (2383.3mm) |
| Profile (W x H) | 1.19" W x 1.30" H (30.2mm x 33.0mm) |
| Power - Rated | 60W |
| Voltage - Supply | 100 ~ 277VAC |
| Features | - |
| Housing Material | Aluminum (Al), Polycarbonate (PC) |
| Rated Life | - |
| Termination Style | - |
| Operating Temperature | - |
| Ingress Protection | IP22 |
| Lens Type | Flat |
| Approval Agency | DLC, ETL |
The following parts include "156247-1" in Silicon Labs 156247-1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.