Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 153593 |
| Manufacturer | Beyond LED Technology |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Product Status | Active |
| Illumination Color | - |
| Luminous Flux | 16527lm |
| Length | 10.00" (254.0mm) |
| Profile (W x H) | 6.00" W x 10.00" H (152.4mm x 254.0mm) |
| Power - Rated | - |
| Voltage - Supply | 100 ~ 277VAC |
| Features | Dimmable |
| Housing Material | Aluminum (Al) |
| Rated Life | - |
| Termination Style | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 45°C |
| Ingress Protection | IP65 |
| Lens Type | Flat |
| Approval Agency | DLC, UL |
The following parts include "153593" in Silicon Labs 153593.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.