Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 1511H-10.000J33DTSK
Part No.:
1511H-10.000J33DTSK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 10MHZ 3.3V HCMOS SMD
Shipping
1511H-10.000J33DTSK Information
Manufacturer:
Series:
1511H
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
10 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.047" L x 0.063" W (1.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)