Delevan 1331R-391J
Part No.:
1331R-391J
Description:
FIXED IND 390NH 485MA 190MOHM SM
Shipping
1331R-391J Information
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
485 mA
Current - Saturation (Isat):
485mA
DC Resistance (DCR):
190mOhm Max
Q @ Freq:
42 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
230MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)