Delevan 1331R-334J
Part No.:
1331R-334J
Description:
FIXED IND 330UH 53MA 16 OHM SMD
Shipping
1331R-334J Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
53 mA
Current - Saturation (Isat):
16mA
DC Resistance (DCR):
16Ohm Max
Q @ Freq:
35 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)