Delevan 1331R-273J
Part No.:
1331R-273J
Description:
FIXED IND 27UH 88MA 5.8 OHM SMD
Shipping
1331R-273J Information
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
88 mA
Current - Saturation (Isat):
88mA
DC Resistance (DCR):
5.8Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
21MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)