Delevan 1331R-221J
Part No.:
1331R-221J
Description:
FIXED IND 220NH 545MA 150MOHM SM
Shipping
1331R-221J Information
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
545 mA
Current - Saturation (Isat):
545mA
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
330MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)