Delevan 1331R-152J
Part No.:
1331R-152J
Description:
FIXED IND 1.5UH 228MA 860MOHM SM
Shipping
1331R-152J Information
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
228 mA
Current - Saturation (Isat):
228mA
DC Resistance (DCR):
860mOhm Max
Q @ Freq:
41 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
115MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)