Delevan 1331R-103J
Part No.:
1331R-103J
Description:
FIXED IND 10UH 106MA 4 OHM SMD
Shipping
1331R-103J Information
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
106 mA
Current - Saturation (Isat):
106mA
DC Resistance (DCR):
4Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)