Delevan 1331-682J
Part No.:
1331-682J
Description:
FIXED IND 6.8UH 118MA 3.2OHM SMD
Shipping
1331-682J Information
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
118 mA
Current - Saturation (Isat):
118mA
DC Resistance (DCR):
3.2Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
55MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)