Delevan 1331-392J
Part No.:
1331-392J
Description:
FIXED IND 3.9UH 173MA 1.5OHM SMD
Shipping
1331-392J Information
Material - Core:
Iron
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
173 mA
Current - Saturation (Isat):
173mA
DC Resistance (DCR):
1.5Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
75MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)