Delevan 1331-222J
Part No.:
1331-222J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Description:
FIXED IND 2.2UH 202MA 1.1OHM SMD
Shipping
1331-222J Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
1331
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
202 mA
Current - Saturation (Isat):
202mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.1Ohm Max
Q @ Freq:
45 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
95MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)