Delevan 1331-221J
Part No.:
1331-221J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Description:
FIXED IND 220NH 545MA 150MOHM SM
Shipping
1331-221J Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
1331
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
545 mA
Current - Saturation (Isat):
545mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
330MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)