Delevan 1331-183J
Part No.:
1331-183J
Description:
FIXED IND 18UH 108MA 3.8 OHM SMD
Shipping
1331-183J Information
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
108 mA
Current - Saturation (Isat):
108mA
DC Resistance (DCR):
3.8Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
26MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)