Delevan 1331-101J
Part No.:
1331-101J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Description:
FIXED IND 100NH 670MA 100MOHM SM
Shipping
1331-101J Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
1331
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
670 mA
Current - Saturation (Isat):
670mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
490MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)