Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 132000285 |
| Manufacturer | Amphenol Procom |
| Series | ProNexus |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | Cellular, Navigation |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 788.5MHz, 1.584GHz, 2.437GHz, 2.755GHz, 6.05GHz |
| Frequency Range | 617MHz ~ 960MHz, 1.559GHz ~ 1.609GHz, 1.71GHz ~ 2.485GHz, 2.39GHz ~ 3.8GHz, 4.9GHz ~ 7.2GHz |
| Antenna Type | Module |
| Number of Bands | 5 |
| VSWR | 2, 2.5 |
| Return Loss | - |
| Gain | 3dBi, 7dBi, 7dBi, 7dBi |
| Power - Max | 25 W |
| Features | LNA |
| Termination | SMA Male |
| Ingress Protection | IP69K |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 2.717" (69.00mm) |
| Applications | 2G, 3G, 4G, 5G, BeiDou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS, LTE |
The following parts include "132000285" in Silicon Labs 132000285.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.