Delevan 1210R-473F
Part No.:
1210R-473F
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Description:
FIXED IND 47UH 163MA 7 OHM SMD
Shipping
1210R-473F Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
1210R
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±1%
Current Rating (Amps):
163 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
7Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
13MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)