Delevan 1210R-392F
Part No.:
1210R-392F
Description:
FIXED IND 3.9UH 378MA 1.3OHM SMD
Shipping
1210R-392F Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±1%
Current Rating (Amps):
378 mA
DC Resistance (DCR):
1.3Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)