Delevan 1210R-223F
Part No.:
1210R-223F
Description:
FIXED IND 22UH 224MA 3.7 OHM SMD
Shipping
1210R-223F Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±1%
Current Rating (Amps):
224 mA
DC Resistance (DCR):
3.7Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)