Delevan 1210R-123F
Part No.:
1210R-123F
Description:
FIXED IND 12UH 272MA 2.5 OHM SMD
Shipping
1210R-123F Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±1%
Current Rating (Amps):
272 mA
DC Resistance (DCR):
2.5Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
28MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)