Delevan 1210-223J
Part No.:
1210-223J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 22UH 224MA 3.7 OHM SMD
Shipping
1210-223J Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
1210
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
224 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3.7Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)