Knowles Syfer 1206J5000223KXT
Part No.:
1206J5000223KXT
Description:
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1206
Shipping
1206J5000223KXT Information
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.063" (1.60mm)