Knowles Syfer 1206J2K00222KXT
Part No.:
1206J2K00222KXT
Description:
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1206
Shipping
1206J2K00222KXT Information
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.063" (1.60mm)