KYOCERA AVX 12066D226MAT2A
Part No.:
12066D226MAT2A
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206
Shipping
12066D226MAT2A Information
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)