KYOCERA AVX 12063D475KAT2A
Part No.:
12063D475KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206
Shipping
12063D475KAT2A Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)